Numerologia

Mesiac narodenia deti

Mesiac narodenia a naše deti

Deti

Keď sa narodí, sme z neho celí paf. Naše. Najmilovanejšie. Dieťa. Keď začne rásť, tešíme sa, ako prospieva. Keď začne chodiť do školy, pomyslíme si, že to sú zatiaľ ešte tie menšie starosti. No, a keď sa z neho stane tínedžer, až potom si jasne uvedomíme, že určitú časť z neho jednoducho nedokážeme ovplyvniť. Jedna časť je v povahe, áno, niečo po nás rodičoch. A aké sú naše deti ?… závisí to od výchovy? Do veľkej miery áno, no ale určitú časť z nich jednoducho nedokážeme ovplyvniť. A to, čo ovplyvní „tú druhú časť“, je mesiac, v ktorom sa naše deti narodili.

Januárové deti

Deti, ktoré sa narodili v januári, sú často vyspelejšie ako ich rovesníci. Väčšina z nich dostala do vienka zodpovednosť a vážnosť. Domáce úlohy im síce veľa nehovoria, no ak ich trochu pritlačíte, budú si ich robiť s pravidelnosťou aj napriek určitému znechuteniu. Vyrastajú z nich ambiciózni a pomerne praktickí tínedžeri, ktorí ale ťažko zdieľajú svoje pocity a ešte ťažšie vyjadrujú pred svetom emócie. Vo svojom svete majú len pár vyvolených. Tieto deti majú veľkú šancu stať sa lekárom,  nájdu svoje poslanie najmä medzi všeobecnými doktormi.
No, na významnú pozíciu sa môžu dostať aj ako vyjednávači, keďže dokážu   vyjednávať slušne a nezapoja do toho veľa emócií. Vďaka tomu sa im darí ako realitným maklérom.

Februárové deti

O februárových deťoch sa hovorí, že sú veľmi kreatívne a originálne. Väčšinou sú veselých pováh a starosti akosi plynule filtrujú. V škole nezvyknú mať problémy, pretože dokážu absorbovať širokú škálu informácií. Zároveň nemajú radi, keď sú stredobodom záujmu. V podstate sú to takí malí veselí samotári. Všetko sa prehupne až v pubertálnom veku, kedy sa stanú záujmom sami pre seba. Radi ignorujú okolie, vrátane rodičov a ich rád. Robia často veľmi urýchlené závery. V tomto mesiaci sa rodia deti so silnými umeleckými sklonmi. Sú vynikajúci maliari, sochári alebo spisovatelia. Dariť by sa im malo aj v oblastiach, kde môžu preukázať svoje autoritatívne schopnosti. Pomerne silné zastúpenie mali aj medzi vedcami a to najmä v odvetviach venujúcich sa fyzike.

Marcové deti

Deti narodené v prvom jarnom mesiaci majú svoj vlastný svet plný fantázie a kreativity. Marcové deti sú súcitné a štedré, majú veľa kamarátov a často zabúdajú na vlastné záujmy. Chcú len, aby mohli pomôcť alebo sa radovať so svojím obľúbeným kamarátom. Keď vyrastú z detských nohavíc, stanú sa z nich pomerne plachí ľudia, citliví a zdržanliví. Dokážu skĺznuť do melanchólie a vtedy treba zahnať čierne mraky z čielka. Dievča narodené v marci má veľmi blízko hudbe. Nájde si čas na spev, či v sprche alebo ako koníčka. Chlapcom sa darí v technických oblastiach, rozobrať a zložiť, čo sa dá. Dokážu sa presadiť aj v povolaniach, v ktorých sa trávi veľa času šoférovaním auta.

"Chváliť a povzbuzovať dieťa je stokrát účinnejšie než hroziť a trestat.“
Orison Swett Marden

H O M E R A