Rak

Rak znamenie zverokruhu

horoskop rak

22. 6. - 22.7.

Rak je štvrté znamenie západného zverokruhu

Rak je vodné znamenie, a tí, ktorí sa narodili pod týmto znamením, sú často emočne citliví a závislí na citovej hĺbke. City Raka sú hlboké a niekedy môžu zasiahnuť do rôznych aspektov ich života. Títo jedinci môžu rozhodovať na základe momentálneho citového rozpoloženia, a niekedy neskôr môžu ľutovať svoje rozhodnutia.

Rak je kardinálne znamenie, čo znamená, že majú tendenciu byť iniciátormi a vodcami. Tí sú ľahko schopní prebrať zodpovednosť a starostlivosť o tých, ktorí sú slabší, ale ak sa snažia ovplyvniť ich príliš, môže to spôsobiť ich odpor.

Osobnosti Raka sú často spojené so starostlivosťou a ochranou, a majú sklon byť verní rodine. Ich citová povaha môže prispievať k premenlivosti, a preto môžu mať obdobia intenzívnych emocionálnych zmien.

Raci majú tvrdý pancier, ale mäkké a chutné jadro, prá­ve tak ako vy. Približujú sa k veciam zboku, čo niekedy robíte aj vy. Legenda hovorí, že raka vyhodil na nebesia sám Herkules zato, že ho pri jeho ťažkej práci štípal do palca.

Mesiac reprezentuje ženský princíp a spája sa s mo­rom a cestovaním. Mesiac sa prisudzoval mnohým klasickým bohyniam, vrátane Persefóny a Seleny, kto­rú nazývali aj Luna. Toto znamenie sa spája aj s Artemidou alebo Dianou, pannou lovkyňou, dvojčaťom Apolóna.

Ženu Raka spoznáte podľa príjemného vystupovania a životného elánu,…

…ktorý z nej vyžaruje. Rada gestiku­luje a rozpráva, aby si získala sympatie spoločnosti. Má v sebe niečo veľmi ženské a zároveň detské. Má rada trochu extravagantnú módu. Je aktívna, stále v pohybe a veľmi zvedavá.

Priťahuje ju všetko neznáme, stále hľadá všetko, čo je tajomné a čo by obohatilo jej ducha. Žena Rak sa rada učí cudzie jazyky, aby si zlepšila komunikáciu. Priatelia ju hľadajú, ale ona je stále v pohybe, no do­volí, aby ste jej nechali odkaz. Rada vám porozpráva pútavé príbehy z ciest.

Vodní znamenia túži po uznaní a chvále. Jedno­ducho, potrebuje to. V domácnosti je kráľovná. Rada varí a prijíma hostí. Nie je to typická žena túžiaca po kariére. Často sa zaľúbi do svojho šéfa, no len ak za to stojí. Vie usporiť peniaze, lebo myslí na zadné kolieska. Vodní znamenia býva často náladová. Keď ju urazíte, veľmi sa jej to dotkne a neznáša kritiku. Dlho na ňu nevie zabudnúť.

Je silne naviazaná na minulosť. V mladších rokoch môže zažiť dobrodruž­stvá, ale keď sa rozhodne pre toho pravého, vie byť verná a urobí preňho všetko. Ženy narodené v znamení Raka idú do vzťahu opatrne a nikdy ne­urobia prvý krok do spálne. Majú rady lásku v pek­nom čistom prostredí. Všetko musí byť estetické a pohodlné. Náhlivé a nepohodlné „rýchlovky“ nie sú pre ne. Podľa možnosti túžia po pek­ných slovách a veľa bozkoch. Vycítia túžby partnera a sú ochotné sa mu odovzdať. Majú rady lásku v prít­mí. Sú romantické rozumom i srdcom.

Muži Raci snívajú nielen o ženskosti, ale chcú aj in­teligentnú partnerku.

Vedia skladať kompliment za komplimentom, ak zistia, že je to tá pravá. Nehľadajú ženu len do postele a krátky zážitok nevyhľadávajú. Muž Rak je spočiatku opatrný a svoje karty ukáže, len keď si je istý svojou voľbou. Veľmi rád sa bozkáva a vzrušujú ho hlavne prsia. Za svojím cieľom ide Rak opatrne. Nenávidí stres a náhlenie.

Raňajky sú dôležitým bodom dňa pre muža Raka. Ak sa mu ráno nevydarí, celý deň je za­mračený. Občas je však poriadne neporiadny – ponožky pohádže na zem a pokrčená bielizeň je hodená v skrini, kde v náh­livosti niečo hľadal. Ak opúšťa domov, musí byť všetko v poriadku – smeti vynesené, kvety poliate. Oblieka sa rád pod do­hľadom svojej ženy a nerád si kupuje sám veci.

Je to idealista, sentimentálny rojko a často sa ho zmocňujú rozličné nálady. Ak ho niečo zaujme, je to príjemný muž, obdivovaný celým okolím. Priateľstvo je v jeho živote mimoriadne dôležité. Muž Rak je v práci usilovný a má veľa záujmov. Je veľmi zvedavý, inteligentný a rýchlo sa učí. Dokáže sa uplatniť v rôznych zamestnaniach. Vie vždy zarobiť peniaze, lebo spokojnosť jeho blízkych mu leží na srdci. Vie sporiť, ale nie je lakomý. Pre dob­rú vec je ochotný podeliť sa o svoj kapitál. Je to maj­ster zvádzania.